Діяльність

Починаючи з 1999 року ГО Асоціація «Відродження Грицева» реалізувала більше 10 проектів, які були підтримані міжнародними донорами. Серед них: проект “Вислуховування” (ACDI/VOCA, м.Київ, м. Банська-Бистриця, Словакія); “Школа Демократії та Розвитку” (Творчий Центр Каунтерпарт, м.Київ); “Центр підтримки  сільського туризму” (Польсько-Американо-Українська Ініціатива про Співпрацю, м. Київ); “Впровадження кластерної моделі для активізації місцевого розвитку в північних районах Хмельницької області” (Фонд Євразія, м.Київ), «Фонд Підтримки Місцевих Ініціатив» (фонд ім. Стефана Баторія, Польща).

Асоціація «Відродження Грицева» – організатор багатьох акцій та подій, які вже стали масовими та традиційними:  фестиваль «Я люблю тебе, мій Гриців!», акції «Ми – діти природи»; «Зробимо Гриців чистим!», «Посади дерево!», «Подарунок від Святого Миколая» та інші.

З 2000 року ми вісім разів організовували та проводили конкурси міні-грантів за підтримки місцевих благодійників та донорів (Фонд ім. Стефана Баторія, Варшава, Польща, Фонд Євразія,  Фонд підтримки демократії, відділ преси, культури та освіти Посольства США в Україні, ХРБФ «Зміцнення громад»).  Результат такої діяльності – більше ста реалізованих ініціатив, спрямованих на покращення життя нашої громади.

Кожна нормальна людина хоче ходити чистими вулицями, бачити в парках зелену траву, а не бите скло і брудний папір. Час зробити світ кращим навколо себе разом.  У квітні 2016 року з ініціативи ГО Асоціація «Відродження Грицева» в рамках реалізації програми «За чистий Гриців!» було проведено акцію по очищенню берегів річки Хомора та акцію «Посади історію». Результат – десятки (!) мішків  зібраного і відсортованого сміття та липова алея в Грицівській ЗОШ.

У квітні та червні 2016 року в рамках програми «За здоровий Гриців!» нам вдалося організувати та провести змагання на «Кубок Грицева 2016» з міні-футболу, волейболу, баскетболу, а також Кубок з міні-футболу серед команд Шепетівського району пам’яті нашого земляка Івана Гаєвського, в яких взяли участь команди з восьми сіл Шепетівського та Полонського районів. А ще – провели VІ Конкурс дитячої творчості, присвячений темі «Дитячі мрії збуваються!»

Ми були організаторами «родзинки нашої діяльності» – щорічного вже ХVIІІ-ого  фестивалю «Я люблю тебе, мій Гриців!», мета якого  – ідея єдності громади, популяризація народних традицій та культурно-історичної спадщини регіону, відродження ідеї благодійності та меценатства. Без перебільшення – це найбільша та наймасовіша подія у житті нашого селища.

Життя нашої країни нерозривно пов’язане із життям кожного з нас. Наші земляки, які сьогодні в зоні АТО, знають, що про них не забуває і ними гордиться наша громада. Ми допомагаємо нашим героям: плетемо маскувальні сітки, збираємо продукти харчування, листи, малюнки від дітей та інші необхідні речі, співпрацюємо із самими героями, з волонтерами та родичами, організовуємо вечори-зустрічі.

А ще ми вчили інших та ділилися досвідом з учасниками навчальної програми «Формування спроможних самодостатніх сільських територіальних громад», лідерами сільських громад Дніпропетровської, Запорізької, Харківської та Луганської областей.

«Подарунок від Святого Миколая» – така назва щорічної благодійної акції, яку організовує та проводить наша організація. Її мета – підтримка особливих діток, які проходять курс відновлення у Грицівському центрі соціальної реабілітації.

Вже другий рік як діє Молодіжний Банк Ініціатив «БУМЕРАНГ» – наша нова молодіжна благодійна програма.

Звичайно, ми вчилися самі і вивчали досвід інших. Участь в Програмі  «Школа фондів громад України» допомогла нам в забезпеченні сталого розвитку нашої організації, посилила наш організаційний розвиток, підсилила нашу роль в житті громади. Усі ми стали професійнішими у своїх діях.

В 2016 році стали учасниками найбільших та найяскравіших подій в житті громадського сектору країни:

  • Форум з організаційного розвитку «Змінюємо. Впливаємо. Єднаємо.»
  • VІІ щорічна міжнародна конференція фондів громад України
  • AHALARfest «Сила досвіду громади» у м.Чернігів
  • Форум UkraineLab «Поліфонія активізму та дослідження європейськості» у м.Берлін, Німеччина

Вп’яте за свою історію діяльності ми визначали потреби громади Грицева. Цього разу соціологічне дослідження було проведене за підтримки Київського інституту соціологічних досліджень (КІСД, м.Київ) та ІСАР «Єднання» (м.Київ).

Наприкінці року ми провели тристоронню спільну зустріч громади, бізнесу та влади – «ГОЛОС ГРОМАДИ». Основна мета такого зібрання –  забезпечити систематичну та ефективну діяльність щодо розвитку громади у співпраці з місцевою владою та бізнесом. Традиційно цей захід співпадає з річницею від дня заснування організації. Цього року ми святкували 18 річницю з дня народження!

З 2011 року ми працюємо у новому форматі – «Фонд громади».

Ми визначаємо потреби місцевої громади, беремо активну участь у їх реалізації, заохочуємо до благодійних пожертв, акумулюємо кошти в місцевій громаді та надаємо гранти на підтримку ініціатив з вирішення широкого кола проблем мешканців, які є актуальними і турбують громаду саме в цей час за принципом «Ресурси громади – для потреб громади».

Ми об’єднуємо людей для спільного вирішення місцевих проблем за допомогою власних ресурсів та вмінь.

Цей шлях є непростим і що буде далі – залежить від нас самих.